Je tu druhá betaverze LibreOffice 4.2. Oproti předchozí betě bylo opraveno 48 chyb.

Vkládání openclipartů a výplňového textu, export prezentace do obrázků
Petr Valach | 4. 12. 2013 | hodnocení: 1.00
V tomto dílu přehledu pluginů pro LibreOffice a Apache OpenOffice se podíváme na možnost vkládání klipartů z kolekce openClipart, vkládání tzv. dummy textu a možnost exportování prezentace ve formě obrázků.
Ve verzi 4.2 programu LibreOffice Calc budou dvě nové funkce, které umožní efektivně pracovat s webovými službami.
Jak upozornil Stephan Bergmann, nová verze LibreOffice bude mít možnost vypnout stahování objektů z nedůvěryhodných zdrojů.
The Document Foundation vydává oficiální příručky k LibreOffice, aktualizované pro verzi 4.1. Zatím byly vydány knihy pro Draw a Calc.

Ondřej Dostál píše o Apache OpenOffice 4.0
Komentáře: 1 Lukáš Jelínek | 29. 11. 2013 | hodnocení: 1.67
V magazínu SWMag.cz vyšel článek Ondřeje Dostála o kancelářském balíku Apache OpenOffice 4.0.

FOSDEM 2014: Kancelářské balíky opět společně
Komentáře: 5 Lukáš Jelínek | 28. 11. 2013 | hodnocení: 1.00
Na únorové konferenci FOSDEM 2014 budou mít balíky Apache OpenOffice a LibreOffice opět společný devroom. Příspěvky na konferenci jsou vítány, lze je přihlašovat do 22. prosince.

Sdílení dokumentů v AOO a LO – obecné příklady
Komentáře: 1 Petr Neudek | 27. 11. 2013 | hodnocení: 1.00
Další díl seriálu o všem, co je nutné vědět, abychom byli schopni úspěšně a efektivně využívat kancelářské aplikace v rámci zájmového či pracovního kolektivu. Dnes nás čeká pár příkladů s obrázky.