Šablony

Tato sekce není dokončená, připravujeme lepší přehled mnoha dostupných šablon.

‹‹   Předchozí   1 2 3

Šablona: podací arch

Jitka Vachtová vytvořila šablonu podacího archu, který si můžete stáhnout níže a usnadnit si tak komunikaci s ČP.

 

Šablona: dodací list

Miloš Vodrážka nám zaslal šablonu dodacího listu pro neplátce DPH.

 

Částečná náhrada původního článku z roku 2004 – aktualizováno pro rok 2013.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3
(Jako ve škole) Průměr: 1.65 | Hodnotilo: 153
 

Komentáře

user avatar Leo Goméz
Odpovědět
Šablony
9. 11. 2012, 11:30:49
Dobrý a krásný den vám všem! Jsem velice už několik let spokojen s vaší verzí open..., ale tak trochu mě stále irituje, že nemohu někde najít ke stažení šablon do prezentací a také nevím kde ajak stáhnu orázky do galerie v OpenOfficech. Dále chci jen vědět, jak je možné, že se nemohu připojit na stránky podpory šablon atd. v hlavním menu na odkazu stáhnout nové šablony atd., však víte oč jde. Poraďte i ostatním uživatelům a sdělte to prosím veřejně zde na vašich stránkách i pro budoucí uživatele. Děkuji vám velice za cenné odpovědi. S pozdravem Leo Goméz
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Šablony
9. 11. 2012, 20:55:35
Šablony najdete např. zde: http://templates.libreoffice.org. Odkaz na šablony pro apache openoffice radši dávat nebudu, protože momentálně je psaný v azbuce :-)) asi nějaká chyba.

Grafiku z kresby do Galerie asi přímo nedostanete. Je třeba obrázek uložit a pak přidat po spuštění galerie a buď přidáním motivu, anebo klepnutím na nějaký motiv a z kontextové nabídky vybrat Vlastnosti. Na záložce Soubory pak můžete přidat další soubory atd.

Pokud stále tápete, podívejte se do nápovědy, měla by vám pomoct.
user avatar Daniel Sedláček
Odpovědět
Šablony
10. 11. 2012, 10:29:47
Šablony pro OpenOffice - stačilo si změnit jazyk na angličtinu

http://templates.services.openoffice.org/en

na stránce

http://extensions.openoffice.org/

najdete i ty obrázky do galerie.


Z OpenOffice se při kliknutí na ikonu Získejte více šablon dostanu přímo na stránku se šablonami pro OpenOffice (je to ta první odkazovaná adresa)


;o)
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Šablony
10. 11. 2012, 13:27:28
Dík, no já po tom ani nešel, šablonám se budu v jednom článku věnovat až časem a pro to, co potřebuju, už šablony mám léta stažené a v češtině.
user avatar Štěpánka Bé
Odpovědět
Šablony
8. 01. 2014, 17:47:05
Dobrý den! :) Chtěla jsem se zeptat zda jsou i takové ty šablony na pozadí do prezentací do školy? Dělám prezentace na dějepis, češtinu apod. a chtěla bych vědět zda existuje nějaká stránka kde jsou vyloženě tyto šablony (a zdarma ke stažení) ;) Díky
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Šablony
8. 01. 2014, 18:55:21
Tu máte: http://templates.libreoffice.org/template-center?getCategories=Presentation&getCompatibility=any&sort_on=positive_ratings&path=%2FLibreOffice-Templates%2Ftemplate-center&portal_type=PSCProject&SearchableText=

Podobně najdete na webu openoffice.org.
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Šablony
8. 01. 2014, 22:42:56
V podstatě stačí zebrat kterákoliv prezentace co se vám líbí, smazat z ní co nepotřebujete a je to (popř. uložit jako šablonu na příště). Tak samo lze použí i šablony pro MS Office ( třeba tady jsou pěkné http://office.microsoft.com/cs-cz/templates/results.aspx?qu=Prezentace)
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Šablony
9. 01. 2014, 00:30:08
Šablony pro MS Office lze v Impressu většinou bez problémů používat a existuje mnoho pěkných (jako třeba na tom zmíněném odkazu). Používat "kteroukoli prezentaci" však obecně v pořádku není, prezentace jsou často autorská díla a jejich neoprávněné použití by bylo porušením autorských práv.

Ve škole by to pravděpodobně prošlo, ale pokud by se to stalo například na konferenci a autor by to zjistil, může to mít těžké následky občanskoprávní (náhrada škody) i trestněprávní, nehledě na poškození pověsti firmy, pod jejímž jménem by byla prezentace neoprávněně použita. Proto je dobré si dávat pozor, zda lze prezentaci/šablonu používat dle libosti či s omezením, resp. zda vůbec autor poskytl souhlas s užitím.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Re:Šablony
9. 01. 2014, 01:48:39
Tak jsi mě předběhl - o chvíli :D Zrovna jsem to chtěl napsat. Asi bych doporučil udělat si v adresáři šablon (motivů) adresáře podle původu nabytých šablon. Pokud si tedy uživatel nezajistí oprávnění od určité osoby, může takovou šablonu použít jen v uzavřeném kolektivu, ve kterém je minimální pravděpodobnost nějakého dalšího řešení trestněprávního charakteru.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Šablony
9. 01. 2014, 09:38:56
V případě, že šablona bude použita jako výukový materiál pro učitele (tvůrce) v hodině a dále nebude nikde zveřejňována, neviděl bych problém.

Ty nastanou v okamžiku, kdy šablona bude součásti DUMu, v rámci nějakého projektu, kvůli čemuž bude předpoklad jejího veřejného vystavení. Pak je určitě dobré si ohlídat autorská práva.

Mimochodem toto zrovna je v případě OO komplikovanější než u MSO - tam je velká kolekce klipartů a jako zdroj lze uvést tuto kolekci. U OO/LO je klipartu minimum, zbytek je sice možné doinstalovat a přidat, ovšem v galerii už není poznat (jednoduše) čí obrázek vlastně používám, což je pro citaci zdroje komplikované.
user avatar kamowski
Odpovědět
Šablony
22. 01. 2014, 15:28:32
dobrý deň
potreboval by som šablónu na tlač poštových poukážok Slovenskej pošty
nemáte niekto náhodou v pc zabudnutú nejakú vhodnú šablónu? :)
ďakujem

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz