Australský státní úřad vydal průvodce open source softwarem

Australské ministerstvo informací vydalo dokument „Průvodce open source sortwarem pro australské vládní agentury“.  

V březnu 2011 požádal o odezvu Glenn Archer, první náměstek ministra AGIMO (Australian Government Information Management Office), při revizi dokumentu „Průvodce open source softwarem pro australské vládní agentury“. Předcházející dokument vyšel už v roce 2005 a potřeboval aktualizaci.

Ve finálním dokumentu, který nedávno vyšel, jsou v úvodu informace o open source softwaru (OSS). Dále pokračuje výčtem o rizicích a přínosech užívání takových programů, o jejich distribuci a vývoji. Dokument má pomoci vládním agenturám pochopit, analyzovat a plánovat nasazení OSS. V průvodci se píše o zajištění vazby mezi AGIMO a dalšími vládními dokumenty stejně, jako na další OSS. Lidé v AGIMO budou i nadále monitorovat účinnost tohoto postupu a aktualizovat ho podle potřeby.

Bude někdy vydán podobný dokument i v České republice?

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Standa
Odpovědět
Australský státní úřad vydal průvodce open source softwarem
5. 11. 2011, 12:21:44
Našel jsem zajímavý článek o tom, jak open source přebírá vedení, určitě doporučuju - http://www.ictmanazer.cz/2011/11/open-source-prebira-v-oblasti-softwaru-klicovou-roli/

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz