Canonical novým členem poradního výboru TDF

Canonical Novým členem poradního výboru The Document Foundation se stala firma Canonical, spojená především s linuxovou distribucí Ubuntu.  

Před časem jsme informovali o tom, že se členy poradního výboru The Document Foundation staly desktopové projekty KDE a GNOME (a podobně i TDF vstoupila do těchto projektů). Nyní přibyl do tohoto výboru další významný člen: firma Canonical.

Canonical stojí především za populární linuxovou distribucí Ubuntu, ale významně se angažuje i v LibreOffice. „Canonical je již od počátku aktivním členem komunity LibreOffice a je také jedním z nejčastějších sponzorů LibreOffice Conference. Tím, že se Canonical stane členem poradního výboru, poskytne své zkušenosti a vhledy potřebné pro větší rozšíření svobodného softwaru – a LibreOffice – ve firmách a veřejné správě na celém světě,“ komentovala událost Marina Latini, předsedkyně TDF.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz