Implementace OpenCL do LibreOffice pokračuje

Calc Do zdrojových kódů programu LibreOffice Calc přibyl balík implementací využívajících technologii OpenCL k urychlování výpočtů pomocí GPU.  

Po nedávno představeném přepracování datového modelu v programu LibreOffice Calc je tu další krok, který má za cíl podstatně urychlit tento program. Do repozitáře zdrojových kódů bylo provedeno více než 50 commitů, které jsou zaměřeny na urychlení výpočtů pomocí  grafického procesoru prostřednictvím technologie OpenCL.

Implementovaná podpora se zatím týká především finančních výpočtů, například funkcí PPMT, ACCRINTM, COUPDAYBS nebo DOLLARDE. K běžným uživatelům by se mohly tyto změny dostat ve verzi 4.2, jejíž vydání je plánováno na přelom ledna a února 2014.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Implementace OpenCL do LibreOffice pokračuje
31. 10. 2013, 20:43:33
"K běžným uživatelům by se mohly tyto změny dostat ve verzi 4.2, jejíž vydání je plánováno na přelom ledna a února 2014." Takže při další větší verzi. No, aspoň bude zase o čem psát :D
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Implementace OpenCL do LibreOffice pokračuje
31. 10. 2013, 21:00:27
Takhle zásadní změny přece nepůjdou do bugfix verze, to by nemělo logiku ;-)
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Implementace OpenCL do LibreOffice pokračuje
31. 10. 2013, 22:42:59
No jistě, já bych ani nechtěl, aby to bylo jinak...

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz