Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování

Krita Tvůrci grafického editoru Krita vydali novou verzi 3.0, na jejíž přípravě se vydatně podílelo komunitní financování (crowdfunding). Stahovat a instalovat můžete Kritu pro Windows, Linux a OS X.  

Grafický editor Krita je čím dál populárnější a jeho popularita se projevila i na zájmu finančně podpořit jeho vývoj. Právě komunitní financování (crowdfunding) mělo značný podíl na tom, že byla připravena a vydána nová verze 3.0. Je k dispozici pro Windows, Linux a OS X, plus samozřejmě zdrojové kódy.

Nyní běží nová crowdfundingová kampaň, jejímž cílem je získání prostředků na vývoj zajímavých vektorových a textových nástrojů.

Hlavní novinkou nové verze Krity je možnost přímé tvorby animací metodou „snímek po snímku“. Z dalších nových funkcí lze zmínit například podporu přichytávání (snapping) u drtivé většiny nástrojů, vylepšení práce s vrstvami, celkové zrychlení aplikace (s využitím vykreslování pomoí OpenGL 3.0) nebo využití všech procesorových jader při práci s filtry.

Krita 3.0

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
4. 06. 2016, 22:12:11
Kritu jsem neznal, teď byla i ve zprávách někde jinde (zive..). Vypadá na solidního kandidáta na jednoduchou grafiku do školy.
Nevypadá jako Gimp (tedy proč to udělat přítulně...), umí to standardní operace, má to křivky, vrstvy a vypadá, že to půjde pustit bez instalace (což jsem zkusil, ale ne na serveru bez práva zápisu, to ještě přijde).
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
4. 06. 2016, 22:31:34
Krita je výborná hračka, ta nezklame. Na seznamu doporučeného softwaru ji máme pěkně dlouho.
www.exospace.cz/software#krita
user avatar Michal
Odpovědět
Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
5. 06. 2016, 11:08:43
Ono Krita má podle mě trochu jiný účel než Gimp. Gimp je spíše na úpravy již hotových obrázků, koláže, ... Kdežto Krita spíše na vytváření a celkově pro digitální malíře.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Je tady Krita 3.0, pomohlo komunitní financování
5. 06. 2016, 12:40:58
Neporovnávám účel Gimpu a Krity, ale uchopitelnost jejich GUI. A v tom se mi zdá Krita (po velmi zběžném vyzkoušení) jako lepší - chová se standardně.

Že je určená primárně na tvorbu grafiky, to mi nemusí vadit. Co potřebuju na základní škole na úpravu fotek a jednoduché koláže má - selekci, vrstvy, křivky.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz