LibreOffice 5.2 a 5.1.5

LibreOffice 5 Dnes byly vydány hned dvě nové verze LibreOffice. Jednak je to první verze nové řady 5.2 (která bude nyní označena jako Fresh), dále pak verze 5.1.5, s níž řada 5.1 získává označení Still.  

Dnešek je ve znamení hned dvou nových verzí kancelářského balíku LibreOffice. Označení „Fresh“ získává nová řada 5.2, jejíž první verze 5.2.0 přináší kopec zajímavých novinek v uživatelském rozhraní, funkcích či podpoře datových formátů; české uživatele jistě potěší úplně nový tezaurus od Jana Holešovského.

Podrobné informace o nové verzi pohledem Petra Valacha vám přineseme za týden. Nové verze si samozřejmě můžete stáhnout už teď.

Označení „Still“ (tedy stabilní řady, která na rozdíl od řady „Fresh“ sice neobsahuje čerstvé novinky, zato je ale více vyladěna a je prověřena časem) získává řada 5.1. Její verze 5.1.5, která byla dnes vydána, opravuje 89 chyb.

Podobně jako při dalších takových příležitostech, sestavil Michael Meeks přehled zajímavých čísel a dalších informací okolo vývoje LibreOffice. S verzí 5.2 se také „najelo“ na hlášení pádů (které je v balíku implementováno), proto už jsou k dispozici statistiky.

Počet příspěvků do zdrojových kódů LibreOffice podle subjektů (zdroj: blog Michaela Meekse) Počet příspěvků do zdrojových kódů LibreOffice podle subjektů (zdroj: blog Michaela Meekse)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz