LibreOffice 6.2 a 6.1.5 přicházejí

lo6_cubes.png Nadace The Document Foundation oznamuje vydání nové verze populárního kancelářského balíku LibreOffice. V médii probleskly zprávy o kritické bezpečnostní chybě v LibreOffice a OpenOffice.  

7. února 2019 oznámila na svém blogu nadace The Document Foundation, která spravuje vývoj a marketing kancelářského balíku LibreOffice, vydání stabilní major verze LibreOffice 6.2 a LibreOffice 6.1.5. Zatímco první je z řady Fresh a obsahuje nejnovější, a tedy ne dokonale vyzkoušené funkce a vylepšení, druhá je z řady Still a je přímo určená pro business účely. Obě verze si můžete stáhnout ze stránky LibreOffice.

Verze LibreOffice 6.2 přichází s přepracovaným uživatelským rozhraním, postaveným na konceptu MUFFIN, s upravenými podobami Notebookbaru i řadou dalších změn v jednotlivých programových modulech. Novinky v této verzi sledujeme a přinášíme v pravidelném shrnutí, jehož první díl si již můžete přečíst. Řadu informací najdete také v rozsáhlém článku Stanislava Horáčka Novinky ze světa LibreOffice: pokročilé nastavení písma a podzimní konference.

Kritická chyba CVE-2018-16858

Médii probleskla zpráva o kritické chybě CVE-2018-16858. Ta umožňovala útočníkovi vložit do dokumentu událost, která po přejezdu myši vyvolala spuštění škodlivého kódu v jazyce Python. Pythonovský interpret je přitom standardní součástí balíků LibreOffice a OpenOffice. Chyba je popsaná na stránce LibreOffice.org a nadace zareagovala rychle vydáním opravných verzí 6.1.3 řady Fresh a 6.0.7 řady Still 5. listopadu 2018. Tato oprava se bohužel do nedávno vydané aktualizace Apache OpenOffice nedostala, a tak doporučujeme pro otevírání souborů ve formátu ODF využívat LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Jiri831
Odpovědět
Instalace LibreOffice 6.2 přes terminál
21. 02. 2019, 21:39:31
Je možno instalovat v Ubuntu LibreOffice 6.2 i přes terminál?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz