LibreOffice 7.6.1 Community přináší masivní množství oprav

První aktualizační balíček řady LibreOffice 7.6 přináší velké množství oprav. Jeho instalace se tak uživatelům této řady doporučuje.   

Nadace The Document Foundation oznámila vydání první opravné verze řady LibreOffice 7.6 s označením LibreOffice 7.6.1 Community. Ta obsahuje v úhrnu 122 oprav chyb a regresí (jejich přehled je k dispozici zde a zde), tedy poměrně značné množství. Množství odpovídá tomu, že jde o první opravu po vydání srpnové hlavní verze.

Tato řada je určena pro nadšence, kteří se zajímají o nové funkce LibreOffice, určitě ne pro firemní nasazení. Je tomu tak ze dvou důvodů – jednak jde o nové vydání, které kvalitou nesplňuje certifikaci pro průmyslové nasazení, jednak se doporučuje pro takové účely využít služeb certifikovaných partnerů, kteří zajišťují nonstop podporu. To je velmi důležité, protože z utržených prostředků je financován další vývoj LibreOffice.

LibreOffice 7.6.1 lze stáhnout z české stránky LibreOffice.

1,5 milionu stažení

Dva týdny po vydání LibreOffice 7.6 dosáhl počet stažení přes jeden a půl milionu, konkrétně 1,587,383. Toto číslo nezahrnuje počty stažení prostřednictvím linuxových repozitářů. Píše o tom Mike Saunders na blogu TDF a připojuje další statistiky.

- tweet s oznámením vydání měl 31 tisíc zhlédnutí (dnes je to 32,1 tisíce)

- tweet získal 690 lajků a přes 230 sdílení

- příspěvek na Mastodonu získal přes 290 lajků a 270 sdílení

- video s přehledem novinek v LibreOffice 7.6 mělo 17,3 tisíce zhlédnutí (dnes má téměř 19,5 tisíce a 605 lajků)

Dodejme, že z české stránky LibreOffice byla nová verze stažena přibližně osmtisíckrát.

Komentáře

user avatar z
Odpovědět
LibreOffice 7.6.1 Community přináší masivní množství oprav
29. 09. 2023, 08:19:08
Vyšla aktualizace obsahující bezpečnostní fix pro knihovnu webp od Googlu. Aktualizujte: https://blog.documentfoundation.org/blog/2023/09/26/lo-762-and-lo-757/
Stažení: https://cs.libreoffice.org/

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz