LibreOffice Calc zrychlí díky podpoře HSA

Calc LibreOffice 4.2 bude obsahovat podporu technologie HSA. Díky zapojení grafického procesoru se tak zrychlí práce s tabulkami (v programu Calc).  

Práce s tabulkami v programu Calc z balíku LibreOffice se dlouhodobě potýká s výkonnostními problémy – je často příliš pomalá. Podle Michaela Meekse zde Calc dost výrazně ztrácí na proprietární Microsoft Excel. To by se však mělo brzy změnit, protože připravovaná verze 4.2 bude obsahovat podporu technologie HSA (Heterogeneous System Architecture).

HSA umožňuje přenášet zátěž i na další procesory kromě těch „hlavních“, tedy typicky na grafické. Kód pro HSA je překládán do speciálního mezijazyka HSAIL, ten se pak finalizérem transformuje do nativního strojového kódu pro příslušný procesor. Rozložení zátěže umožňuje urychlit zpracování, v tomto případě tedy poběží rychleji program Calc.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
LibreOffice Calc zrychlí díky podpoře HSA
10. 09. 2013, 00:31:26
Rozhodně to vítám, i když s obr daty nepracuju....

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz