Migrace v Mnichově byla úspěšně završena

Mnichov Migrace na open-source software v bavorském Mnichově byla úspěšně dokončena. Na 14 800 počítačích se používá LiMux, LibreOffice a formát OpenDocument.  

Procesu migrace na open-source software v Mnichově se věnujeme dlouhodobě. Psali jsme například o tom, že úspěšně probíhající proces už následují další města, o nutnosti politické podpory nebo o přechodu na LibreOffice místo dosavadního OpenOffice.org.

Nyní je tu další významný okamžik. Představitelé města považují migraci za úspěšně dokončenou. Celkový počet linuxových desktopů (se speciální disitribucí LiMux) dosáhl 14 800, standardním formátem je Open Document Format a pro správu formulářů se používá systém WollMux.

Podle oficiálního vyjádření byly splněny všechny požadavky projektu, některé byly dokonce překročeny (například se mělo původně migrovat jen 12 tisíc počítačů). Další informace lze nalézt na stránce projektu LiMux.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Zvedavec
Odpovědět
Migrace v Mnichově byla úspěšně završena
15. 12. 2013, 11:26:51
Bylo by zajímavé vědět, kolik to stálo a kolik "aplikací" potřebovali přemigrovat.
A taky kolik lidí to dělalo. Neméně zajímavý by byl názor "ze spodu".
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Migrace v Mnichově byla úspěšně završena
15. 12. 2013, 14:48:14
Tady jsem něco našel, ale nevím do jaké míry to je aktuální (myslím květen 2005):

http://waste.informatik.hu-berlin.de/Grassmuck/Texts/Limux-Dateien/image003.jpg

Tady ještě cely text:

http://waste.informatik.hu-berlin.de/Grassmuck/Texts/Limux.html

Ale zkusim se poptat na google plus komunitě.
user avatar Leo K
Odpovědět
Migrace v Mnichově byla úspěšně završena
15. 12. 2013, 20:25:25
Hádají se stejně jako u nás. Viz: http://forum.golem.de/kommentare/wirtschaft/muenchen-limux-projekt-offiziell-abgeschlossen/anschaffungskosten-hin-oder-her-ein-schritt-in-die-richtige-richtung/78608,3585937,3586923,read.html#msg-3586923

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz