Mnichov nasazuje LibreOffice

novinky.png Mnichov v sousedním Německu je uživatelem Linuxu a open-source softwaru. Nyní se přesouvá z OpenOffice.org a místo něho začíná nasazovat LibreOffice.  

Mnichov opouští OpenOffice.org a migruje na LibreOffice

Německé město Mnichov už od roku 2003 pracuje na tom, aby na svých počítačích mělo Linux a open-source software. Původní plán, aby na všech počítačích byl OpenOffice.org, je v posledních týdnech opouštěn. Místo něho se úředníci dočkají LibreOffice. „Rozhodla to městská rada po pečlivém posouzení všech rizik. Ve prospěch tohoto rozhodnutí hovořila větší pružnost, velké a živé společenství okolo projektu a také jsme brali v úvahu použití licencí...“ říká Kirsten Böge, vedoucí pro vztahy s veřejností. Prohlášení zahrnul do zprávy o berlínské LibreOffice Conference Italo Vignoli, ředitel The Document Foundation.

O Mnichovu a jeho nasazení open-source softwaru jsme už psali.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz