Nový správce šablon v LibreOffice

LibreOffice 5 V rámci Google Summer of Code vznikl nový správce šablon pro LibreOffice. Student Akshay Deep řešil i další problémy balíku.  

V rámci Google Summer of Code se tradičně řeší i různé projekty okolo kancelářského balíku LibreOffice. Jednomu z nich se letos věnuje také student s přezdívkou Akki (pravým jménem Akshay Deep), jenž pracuje pod vedením mentorů Samuela Mehrbrodta a Yousufa Philipse.

Hlavním cílem projektu je nový správce šablon, protože dosavadní práce se šablonami v LibreOffice je roztříštěná a obtížně ovladatelná. Výsledky práce můžete vidět v čerstvém blogpostu.

Společně s novou správou šablon zmizí funkce spjaté s tou starou, odstraněn bude také například starý, špatně fungující a téměř nepoužívaný způsob práce s vzdálenými soubory. Těšit se můžete i na vyřešení dalších problémů, například regrese s nešednutím nenainstalovaných aplikací nebo chyba seznamu nedávných dokumentů.

Nový správce šablon (zdroj: Akki's Workbook) Nový správce šablon (zdroj: Akki's Workbook)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Nový správce šablon v LibreOffice
23. 07. 2016, 18:56:27
Už bylo načase s tím něco udělat!

Btw., prezentování výsledků pod nickem - je přesně to, co může pro potenciální uživatele působit nedůvěryhodně. To by si měli uvědomovat všichni, kteří přispívají do kódu. Prezetace pod civilním jménem nutností!
user avatar strepon
Odpovědět
Re:Nový správce šablon v LibreOffice
23. 07. 2016, 20:49:25
Nemyslím, že by záleželo na používání jména či přezdívky, nicméně v tomhle případě je v kódu i na blogu je jasně uvedeno, že autorem je Akshay Deep.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Nový správce šablon v LibreOffice
24. 07. 2016, 00:18:26
V blogu to moc jasně uvedeno není. Našel jsem to až teď (na stránce About me, kam jsem se předtím nepodíval). Ale dám to do článku.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz