Open365: cloudová kancelář s LibreOffice

Open365 Open365 je cloudové řešení kanceláře, které využívá LibreOffice a můžete si ho zprovoznit na vlastním serveru.  

Dosud nebylo moc možností, jak používat otevřený kancelářský balík „cloudově“. Odnedávna lze využívat LibreOffice Online, nyní přibyla další zajímavá možnost: Open365. Využívá plnohodnotný balík LibreOffice (s kompletní škálou funkcí), cloudové řešení Seafile a desktopové prostředí KDE.

Můžete si ho zprovoznit na vlastním serveru (zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu), k vyzkoušení si ale stačí založit účet na serveru projektu a spustit si kancelář odtamtud. Synchronizaci mezi lokálním úložištěm a cloudem zajišťuje klient pro Seafile, který je k dispozici pro různé systémy (desktopové i mobilní).

Software je zatím ve stadiu beta, proto se mohou objevovat (a objevují) chyby.

Práce s Writerem v Open365 Práce s Writerem v Open365

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Open365: cloudová kancelář s LibreOffice
22. 05. 2016, 10:18:46
Docela super. Já sice zatím neuvažuji o tom, že bych pracoval přímo na cloudu ale zatím je to jen jako úložiště pro moje extensions - například https://cloud.open365.io/sync/f/3017c45883/ ale mám už udělaný folder na šablony kterých mám tolik že se v nich už pomalu neorientuji.

Také bych docela uvítal možnost dát tam všechna řešení která jsem odeslal do fóra. Originál to mám na disku ale je to bez ladu skladu včetně pracovních verzí. Jde to dokud mám na disku dost místa ale může se stát že mi to spadne a já i o to málo co jsem uložil přijdu. Dodnes jsem věci posílal přes uložto.cz a nyní kliknu na cloud a je to.

Jde také o to, že například zveřejnění extension na LO je docela porod. Mají například předdefinované licence. Já jsem to udělal pod licencí CC By-SA 4.0 ale oni uvádí jen CC By-SA 3.0. Mám dost věcí pod osobními licencemi a tohle tam nemá prostor. Řešení je jednoduché. To co je pod povolenou licencí podá info o tom kde se dají nabrat aplikace - a jaké. Je to jednoduše zatím jen domovské úložiště které jsem před tím dělal na Googlu ale když se tohle osvědčí asi z Googlu neodejdu ale bude to jen záložní sklad. Zatím je to opačně. Ale i tak je to skvělý počin. Budu samozřejmě testovat co se tam dá dělat ale pomalu jak mi to sedne.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz