Opravná verze LibreOffice 6.2.5 a Bug Hunting Session pro LibreOffice 6.3

LO.png Nadace The Document Foundation vydává poslední opravnou verzi LibreOffice před plánovaným vydáním LibreOffice 6.3. Na 8. 7. 2019 připadá akce Bug Hunting Session RC1, do níž se mohou zapojit všichni zájemci.  

LibreOffice 6.2.5

Nadace The Document Foundation dne 4. 7. 2019 oznámila vydání nové verze LibreOffice s označením 6.2.5. Ta obsahuje 118 oprav (jejich přehled najdete zdezde). Nová verze je z řady Fresh, která je určena zájemcům o nejnovější funkce v balíku. Pro nasazení ve firemním prostředí se doporučuje používat starší verzi 6.1.6 (obě k dispozici zdarma zde). Po vydání LibreOffice 6.3 v srpnu 2019 se verze 6.2.5 posune do řady Still.

Bug Hunting Session pro LibreOffice 6.3

Začátkem července 2019 byla vydána první RC verze LibreOffice 6.3 (vydání ostré verze se plánuje na začátek srpna 2019). Tu je možno stáhnout ze stránky libreoffice.org. Na 8. července připadá další Bug Hunting Session, jehož úkolem je vychytat v této RC1 verzi co nejvíce chyb. Od 9 do 21 hodin SELČ budou k dispozici mentoři, kteří s testováním pomohou, a to a IRC #libreoffice-qaTelegramu. K dispozici jsou balíčky pro Linux (*.deb i *.rpm) s desktopovýám prostředí KDE5 a GtK3, macOS a Windows. Abyste věděli, na co se primárně zaměřit, podívejte se do přehledu novinek.

Banner k akci Bug Hunting Session 6.3 RC1

Před vydáním ostré verze LibreOffice 6.3 budou ještě následovat dvě RC verze:

  • LibreOffice 6.3 RC2, která vyjde mezi 15. a 21. 7. 2019,
  • LibreOffice 6.3 RC3, která vyjde mezi 29. 7. a 4. 8. 2019.

Připomínáme, že instalace LibreOffice 6.3 RC1 je v release konfiguraci, tedy přepíše vaši předchozí instalaci.

LibreOffice 6.3 bude obsahovat menší podporu pro 32bitovou platformu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce twitterových účtů těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


SOLIDWORKS

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz