Opravný balík LibreOffice 7.3.4 Community k dispozici

LibreOffice7.3_s Byl vydán čtvrtý opravný balík pro řadu LibreOffice 7.3. Nová verze je určena pro osobní použití a nadšence.  

Nadace The Document Foundation oznámila vydání komunitní verze LibreOffice 7.3.4 Community. Jak z názvu vyplývá, jde o verzi pro komunitní určení, tedy jednotlivce, domácnosti, nadšence a zájemce o nejnovější funkce. LibreOffice řady 7.3 výrazně vylepšuje kompatibilitu s formáty OOXML Transitional, jejichž používání Mezinárodní organizace pro standardy ISO nedoporučuje, což nic nemění na jejich hojném využívání doslova ve všech oblastech lidské činnosti.

Nová aktualizace opravuje téměř 90 chyb (jejich přehled je zde a zde), z nichž některé jsou klíčové, protože při nich docházelo k pádu aplikace. LibreOffice 7.3.4 je k dispozici je na stránce LibreOffice.

 LibreOffice 7.3 pomalu získává certifikaci pro nasazení v podnikové sféře. Zájemcům z řad firem, úřadů a podobně se však doporučuje využít služeb certifikovaných partnerů. Pořízením komerční verze s komerční podporou se poskytují prostředky na další vývoj LibreOffice.

LibreOffice7.3.png

Komentáře

user avatar Mik
Odpovědět
Opravný balík LibreOffice 7.3.4 Community k dispozici
20. 06. 2022, 11:34:52
Než to nahlásím jako bug, mohl by někdo vyzkoušet?

1. V calcu nastavím optimální výšku řádku a automatické zalomení řádku (dělení slov ne)
2. Vepíšu do buňky text delší než buňka a řádek se automaticky zvýší na dva řádky textu.
3. V této buňce zkrátím text na délku menší než buňka a výška řádku zůstane viset, jako by text byl dvouřádkový.
4. Přitom nejméně do 7.1.8 se po zkrácení textu výška řádku automaticky vrátila na výšku jednoho řádku.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Opravný balík LibreOffice 7.3.4 Community k dispozici
20. 06. 2022, 23:17:00
Zdravím vás, máte pravdu, to chování je jiné. Buňka se zase zmenší na velikost jednoho řádku, po enterování. Sice se zdá, že zabírá víc řádků, ale když buňku opustíte, zobrazí se jen jeden.

Dřív to bylo přehlednější, uznávám.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz