Příběh nové úvodní obrazovky LibreOffice

LibreOffice Jan Holešovský vypráví příběh o tom, jak vznikla nová úvodní obrazovka v LibreOffice 4.2.  

Na samém počátku byla úvaha, že by nějaký student v rámci Google Summer of Code navázal na práci Caolána McNamary ve způsobu snadného vytváření dialogů. Navíc již v GSoC 2012 vytvořili Rafael Dominguez a Cédric Bosdonnat nového správce šablon. A jak to bylo dál? Přečtete si celý příběh, který vypráví Jan Holešovský, jenž u zrodu nové úvodní obrazovky stál.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Příběh nové úvodní obrazovky LibreOffice
8. 02. 2014, 20:03:35
Nadýmám se nezaslouženou pýchou, že klíčový vývojář LO je českého původu... Při zpracovávání novinek ve verzích LO se s jeho jménem setkávám pokaždé. Výborně!!

Mimochodem... ta nová správa šablon, o níž jsem před rokem myslím jako první na openoffice.cz informoval, je sice velmi dobře použitelná a ulehčuje vybírání, hlavně pokud jich uživatel má opravdu hodně, ale možná (tím si nejsem jist) s tím souvisí i ohromné problémy, které s manipulací se šablonami vznikly. Tedy pokud jde o jejich sdílení. Je to problém, který se aktuálně řeší.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz