Tisk adresních štítků krok za krokem

Pošta Příručka wikiHow přináší podrobný návod, jak si v Apache OpenOffice vytisknout adresní štítky na obálky nebo balíky.  

wikiHow je příručka typu wiki, tedy vytvářená otevřenou spoluprací různých autorů. Veškeré texty jsou šířitelné pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA). Jedním ze zde obsažených návodů je i ten, pomocí kterého si můžete snadno a rychle v Apache OpenOffice (a obdobně i v LibreOffice) vytisknout adresní štítky na obálky nebo balíky.

Návod má podobu „krok za krokem“, kdy je u každého kroku podrobně rozepsáno (anglicky), co se má přesně udělat. V relevantních případech je u daného kroku také obrázek příslušné části uživatelského rozhraní.

Podobný návod (tehdy pro OpenOffice.org 3.3) pro tisk štítků sepsal před časem také Peter Gažo.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Tisk adresních štítků krok za krokem
27. 10. 2013, 17:34:01
To je super, že se toho někdo ujal... Ale openoffice.cz nezůstává pozadu! Čtěte článek kolegy Gaža: http://www.openoffice.cz/navody/tlacenie-stitkov-a-obalok-v-libreoffice-3-3-dalsie-moznosti
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Tisk adresních štítků krok za krokem
27. 10. 2013, 18:06:48
Díky za upozornění, přidal jsem to přímo do textu.
user avatar Tonda Matejs
Odpovědět
Tisk adresních štítků krok za krokem
15. 08. 2019, 15:20:57
Prosimvás jakou má tohle výhodu oproti calc/excel?
* Ani v jednom to neumí setiny milimetru, takže to vyjde šejdrem
* Ani v jednom nesedí nastavená velikost přesně, po výstupu z tiskárny a člověk ještě aby přepočítával koeficientem cca 0,984. Koeficient nelze dost přesně určit, a mírně se liší v jiných verzích a navíc přidává už tak nezadatelná desetinná místa
Metoda labels má tak komplikované zadávání, že příprava je oproti tabulkovému editoru asi o 20 vteřin delší...

Potřeboval bych především něco, kde půjdou štítky opravdu kopírovat s celým obsahem tak jak je naformátován, v obou metodách je stejný problém s obrázky (tedy přinejmenším v LO/OO, MS řešení nemám nachozené)
Docházím nakonec k tomu, že nejpřesnější je cesta prostřednictvím co štítek to stránka a rozvržení více stránek na list, jenže tam je zas trabl jakmile se štítek formátem liší od formátu papíru v tiskárně...

Tist štítků řeším jednou za deset let a je to pořád stejná magie jako v devadesátkách na t602 a spol
user avatar lp.
Odpovědět
Re:Tisk adresních štítků krok za krokem
16. 08. 2019, 10:23:03
Prosimvás, kde tisknete štítky, že potřebujete setiny milimetru?

Kancelářské programy dobrou práci neodvedou, vyrobí přijatelný výstup, ale chce to opravdu pořádně odladit s řadou pokusů a pro další tiskárnu můžete začít znovu.

Pokud potřebuje free řešení s požadovanou přesností, zkuste některý typografický systém. Osobně bych doporučil TeX. Na netu jistě najdete hotová makra. Tady už budete řešit jen přesnou velikost a umístění štítků a přesnost podavače tiskárny.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz