Nejvíce změn však nastalo v online verzi aplikace. Novinky ve verzi 6.2 můžete sledovat v našem seriálu.
Nadace TDF oznamuje termín konání další konference LibreOffice. Ta se bude konat ve španělské Almerii mezi 11. a 13. září 2019. Zájemci se mohou jako řečníci nabízet do 30. června 2019 zasláním návrhu na adresu conference@libreofficeorg.
Na svátek sv. Valentýna se konala akce I love Free Software Day. K této akci se připojila i nadace TDF. Akce slouží pro připomenutí svobody svobodného softwaru nejen v jeho získávání, ale také sdílení, studiu a změny. Jako svobodný software je šířena řada známých aplikací, vyjma LibreOffice je to například Firefox, GIMP, Inkscape, Linux, WordPress a mnoho tisíc dalších aplikací.
Ve dnech 2. a 3. února se v Bruselu konala největší evropská konference na téma svobodného softwaru FOSDEM 2019. Nemalé zastoupení zde měl kancelářský balík LibreOffice, resp. jeho vývojáři a lidé okolo něj. Jejich přednášky byly zaznamenávány, a tak se na ně nyní můžete podívat i vy. Čtenáře by mohla zajímat přednáška Heika Tietze Quo vadis, LibreOffice extensions?, Tora Lillqvista na téma Collabora Office on iOS či Miklose Vajny Improving SmartArt import in LibreOffice Impress.
Ve dnech 25. a 26. 5. 2019 se bude konat první konference LibreOffice v Asii, konkrétně v Tokiu v Japonsku. Otevírá se možnost zasílání návrhů na příspěvky, a to do 10. 3. 2019.
Nadace TDF oznamuje účast na tradiční akci Google Summer of Code. Na ní společnost Google poskytuje stipendium studentům, kteří v letním semestru úspěšně splní úkoly v programování svobodného a otevřeného softwaru. Akce je dostupná všem zájemcům, takže pokud máte znalosti v programování C++, jste student a máte nějaké nápady, můžete se přihlásit. Další info najdete na stránce wiki a na stránce projektu. Nabídky je možno zasílat od 25. března 2019.
Chcete se připojit ke komunitě LibreOffice? Nadace TDF zveřejnila interaktivní mapu přispěvatelů. V České republice vede tým Stanislav Horáček z naší redakce.