Vlastimil Ott: LibreOffice má velký potenciál

LibreOffice Bývalý šéfredaktor OpenOffice.cz a autor knihy o LibreOffice se zamýšlí nad vývojem okolo otevřených kancelářských balíků. A míní, že LibreOffice má potenciál, který zatím nikdo nevyužil.  

Vlastimil Ott je bývalý šéfredaktor OpenOffice.cz (a také našeho magazínu LinuxEXPRES), před časem napsal knihu LibreOffice Writer – praktický průvodce a v současné době se věnuje především redakčnímu systému WordPress. Ve svém blogovém článku se zamýšlí nad vývojem okolo open-source kancelářských balíků.

Dává v něm „sbohem“ balíku (Apache) OpenOffice.org, o jehož konci se již začalo vážně diskutovat i v Apache Software Foundation, ale vzápětí se zase objevily informace o plánovaných verzích. LibreOffice považuje za balík s velkým potenciálem (a s řadou atraktivních vlastností – například možností běhu na serveru, podporou mnoha formátů nebo snadnou rozšiřitelností), který ale zatím nikdo nevyužil.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Vlastimil Ott: LibreOffice má velký potenciál
1. 10. 2016, 11:02:00
Na místě je otázka, jestli vlastnosti, které zatím nikdo nevyužil, jsou tím velkým potenciálem. Balík by měl mít vlastnosti, které TEĎ vyžaduje uživatel, pak bude mít potenciál se více šířit a bude konkurenceschopnější.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Vlastimil Ott: LibreOffice má velký potenciál
1. 10. 2016, 14:34:18
Nepochopil jsem to tak, že by nikdo nevyužil ty specifické vlastnosti. Spíš jde o celkový potenciál balíku.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Vlastimil Ott: LibreOffice má velký potenciál
1. 10. 2016, 21:58:10
Ano, mát pravdu, doslovně to tak bude, nevyužitý potenciál, nikoliv vlastnosti. Podvědomě jsem to spojil.

Nicméně, něco na tom principu (nemá vlastnosti, které by potenciál zvýšily) možná bude, ale to bychom se dostali do diskusí, které tu byly již mnohokrát.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz