Využití darů v roce 2021, magazín LibreOffice Expert

tdf.png Nadace TDF shrnuje využití finančních darů za rok 2021. Společnost Linux Media vydala magazín LibreOffice Expert.   

Využití darů pro LibreOffice

Nadace TDF shrnuje využití finančních darů za rok 2021. Společnost Linux Media vydala magazín LibreOffice Expert.

Nadace The Document Foundation vydala leták shrnující využití finančních darů, které jí byly poskytnuty. Primární úkolem nadace není vývoj LibreOffice; podporuje však řešitele tzv. „easy hacks“, takže se na vývoji přece jen podílí (byť jednotky procent – toto číslo však pravděpodobně vzroste). Dary jsou tak využívány hlavně na popularizaci, marketing, udržování infrastruktury v chodu (včetně buildování nových verzí LibreOffice), podporu konferencí a jiných setkání a v neposlední řadě i tvorbu uživatelské dokumentace a mentoring.

Nadace The Document Foundation je nezisková nevládní organizace, založená v roce 2000 s cílem založit projekt kancelářského balíku, postaveného na OpenOffice.org, v té době „zaparkovaný“ v americké firmě Oracle (jež hledala způsoby, jak se projektu zbavit). Ten dostal název LibreOffice a stal se jediným fungujícím a relevantním následovníkem OpenOffice.org. Projekt je držen při životě zásluhou komerčních partnerů, jež jsou sdruženi v tzv. Výboru TDF a jsou součástí „rodiny“ (ekosystému) LibreOffice; např. Collabora, CIB, allotropia. Tyto firmy obstarávají 75 % příspěvků do zdrojového kódu. Ve výsledku platícím zájemcům nabízejí přebrandovanou verzi LibreOffice doplněnou o komerční podporu. Z těchto prostředků pak hradí další vývoj.

Nadaci TDF pak lze podpořit například prostřednictvím stránky Podpořte LibreOffice, na níž si zájemci mohou zvolit výši daru a frekvenci (jednorázově či v určitém intervalu).

Původní leták v angličtině do češtiny přeložil Zdeněk Crhonek z české komunity LibreOffice a nalézt jej můžete například na komunitní facebookové stránce.

Využití finančních darů nadaci TDF (překlad: Zdeněk Crhonek) Využití finančních darů nadaci TDF (překlad: Zdeněk Crhonek)

Magazín LibreOffice

Americká vydavatelská společnost Linux New Media vydala magazín LibreOffice Expert, zaměřený na informace, tipy, tutoriály o LibreOffice. Magazín je určen převážně novým uživatelům tohoto kancelářského balíku. Na jeho tvorbě se podíleli i členové komunity LibreOffice. Časopis je doplněn DVD s instalacemi LibreOffice ve verzi 7.2.2. K dispozici je na této adrese, kde si jej zájemci mohou objednat.

Informaci přinesl blog nadace TDF.

Magazín LibreOffice Expert Magazín LibreOffice Expert

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz