Šablony

Tato sekce není dokončená, připravujeme lepší přehled mnoha dostupných šablon.

1 2 3   Následující   ››

Společnost Adfinis ve spolupráci s nadací TDF vyhlašuje soutěž o finanční ceny ve výrobě šablon pro LibreOffice.

 

Pan Petr Vobořil nám do redakce opět poslal (nyní aktualizovanou) šablonu, která se vztahuje k platným odvodům ze zemědělského půdního fondu a my mu za to děkujeme.

 

Do redakce jsme dostali aktualizovanou šablonu, která pomáhá s výpočtem odvodů za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu. Děkujeme za ni panu Petru Vobořilovi.

 

Do nového školního roku můžete jít s novým rozvrhem hodin. Pro žáky ho máme připravený a je pro základní a střední školy Mají modrou, zelenou nebo červenou barvu. Máme je pro vás v české i slovenské verzi.

 

Vyznáte se v tom, jaké písmo použít v textu a kam se hodí? Každý font má své specifické určení. Některý je univerzálnější, ale jiný je velmi úzce zaměřen. Některý se hodí pro nadpisy, ale jiný do textu. 

 

Děkujeme panu Radku Svobodovi za to, že se s čtenáři našeho webu podělil o šablonu deklarace celní hodnoty, která je vytvořena v Calcu.

 

Děkujeme panu Milanu Pillerovi, který nám do redakce poslal variabilní kalendář na rok 2012. Je možné si ho stáhnout, upravit a dále používat i několik let. 

 

Jeden z našich věrných čtenářů nám poslal do redakce univerzální plánovací kalendář. Je velmi zajímavý tím, že je na více roků jednoduchým vepsáním jeho číslice.

 

Šablonu firemního dopisu i s návodem nám zaslal pan ing. Karel Havlíček z firmy INTAX, spol. s r. o. Za jeho ochotu podělit se s vámi, našimi čtenáři, si zaslouží velké poděkování.

 

Tuto šablonu jídelníčku pro školy nám poslal věrný čtenář a častý návštěvník ve zdejším fóru, známý pod přezdívkou Zvědavec.

 

Děkujeme panu Bohumíru Řezníčkovi za šablonu knihy jízd na rok 2010. Jak píše, vytvořil ji na základě šablony od Pavla Konečného, kterou jsme uveřejnili nedávno.  

 

Pořádáte s přáteli několikadenní setkání a každý přijíždí a odjíždí v jiný den? Dáváte peníze dohromady, a pak z nich platíte náklady na ubytování, pití a jídlo? Nevíte, jak vše spravedlivě rozpočítat? Stáhněte si šablonu Kalkulátor společných akcí, kterou nám poslal pan Pavel Konečný  

 

Pan Pavel Konečný nám do redakce poslal šablonu knihy jízd na rok 2010 a velmi mu za to děkujeme. Věříme, že vám bude k užitku.  

 

Redakce portálu pro vás, naše čtenáře, připravila takový malinký dárek – kalendář na rok 2010.  

 

Děkujeme panu Miroslavu Lisanskému za poskytnutí šablony až pro 300 položek. Jedná se o Poštovní podací arch.  

 
1 2 3   Následující   ››
(Jako ve škole) Průměr: 4.85 | Hodnotilo: 3358
 

Komentáře

user avatar Leo Goméz
Odpovědět
Šablony
9. 11. 2012, 11:30:49
Dobrý a krásný den vám všem! Jsem velice už několik let spokojen s vaší verzí open..., ale tak trochu mě stále irituje, že nemohu někde najít ke stažení šablon do prezentací a také nevím kde ajak stáhnu orázky do galerie v OpenOfficech. Dále chci jen vědět, jak je možné, že se nemohu připojit na stránky podpory šablon atd. v hlavním menu na odkazu stáhnout nové šablony atd., však víte oč jde. Poraďte i ostatním uživatelům a sdělte to prosím veřejně zde na vašich stránkách i pro budoucí uživatele. Děkuji vám velice za cenné odpovědi. S pozdravem Leo Goméz
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Šablony
9. 11. 2012, 20:55:35
Šablony najdete např. zde: http://templates.libreoffice.org. Odkaz na šablony pro apache openoffice radši dávat nebudu, protože momentálně je psaný v azbuce :-)) asi nějaká chyba.

Grafiku z kresby do Galerie asi přímo nedostanete. Je třeba obrázek uložit a pak přidat po spuštění galerie a buď přidáním motivu, anebo klepnutím na nějaký motiv a z kontextové nabídky vybrat Vlastnosti. Na záložce Soubory pak můžete přidat další soubory atd.

Pokud stále tápete, podívejte se do nápovědy, měla by vám pomoct.
user avatar Daniel Sedláček
Odpovědět
Šablony
10. 11. 2012, 10:29:47
Šablony pro OpenOffice - stačilo si změnit jazyk na angličtinu

http://templates.services.openoffice.org/en

na stránce

http://extensions.openoffice.org/

najdete i ty obrázky do galerie.


Z OpenOffice se při kliknutí na ikonu Získejte více šablon dostanu přímo na stránku se šablonami pro OpenOffice (je to ta první odkazovaná adresa)


;o)
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Šablony
10. 11. 2012, 13:27:28
Dík, no já po tom ani nešel, šablonám se budu v jednom článku věnovat až časem a pro to, co potřebuju, už šablony mám léta stažené a v češtině.
user avatar Štěpánka Bé
Odpovědět
Šablony
8. 01. 2014, 17:47:05
Dobrý den! :) Chtěla jsem se zeptat zda jsou i takové ty šablony na pozadí do prezentací do školy? Dělám prezentace na dějepis, češtinu apod. a chtěla bych vědět zda existuje nějaká stránka kde jsou vyloženě tyto šablony (a zdarma ke stažení) ;) Díky
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Šablony
8. 01. 2014, 18:55:21
Tu máte: http://templates.libreoffice.org/template-center?getCategories=Presentation&getCompatibility=any&sort_on=positive_ratings&path=%2FLibreOffice-Templates%2Ftemplate-center&portal_type=PSCProject&SearchableText=

Podobně najdete na webu openoffice.org.
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Šablony
8. 01. 2014, 22:42:56
V podstatě stačí zebrat kterákoliv prezentace co se vám líbí, smazat z ní co nepotřebujete a je to (popř. uložit jako šablonu na příště). Tak samo lze použí i šablony pro MS Office ( třeba tady jsou pěkné http://office.microsoft.com/cs-cz/templates/results.aspx?qu=Prezentace)
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Šablony
9. 01. 2014, 00:30:08
Šablony pro MS Office lze v Impressu většinou bez problémů používat a existuje mnoho pěkných (jako třeba na tom zmíněném odkazu). Používat "kteroukoli prezentaci" však obecně v pořádku není, prezentace jsou často autorská díla a jejich neoprávněné použití by bylo porušením autorských práv.

Ve škole by to pravděpodobně prošlo, ale pokud by se to stalo například na konferenci a autor by to zjistil, může to mít těžké následky občanskoprávní (náhrada škody) i trestněprávní, nehledě na poškození pověsti firmy, pod jejímž jménem by byla prezentace neoprávněně použita. Proto je dobré si dávat pozor, zda lze prezentaci/šablonu používat dle libosti či s omezením, resp. zda vůbec autor poskytl souhlas s užitím.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Re:Šablony
9. 01. 2014, 01:48:39
Tak jsi mě předběhl - o chvíli :D Zrovna jsem to chtěl napsat. Asi bych doporučil udělat si v adresáři šablon (motivů) adresáře podle původu nabytých šablon. Pokud si tedy uživatel nezajistí oprávnění od určité osoby, může takovou šablonu použít jen v uzavřeném kolektivu, ve kterém je minimální pravděpodobnost nějakého dalšího řešení trestněprávního charakteru.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Šablony
9. 01. 2014, 09:38:56
V případě, že šablona bude použita jako výukový materiál pro učitele (tvůrce) v hodině a dále nebude nikde zveřejňována, neviděl bych problém.

Ty nastanou v okamžiku, kdy šablona bude součásti DUMu, v rámci nějakého projektu, kvůli čemuž bude předpoklad jejího veřejného vystavení. Pak je určitě dobré si ohlídat autorská práva.

Mimochodem toto zrovna je v případě OO komplikovanější než u MSO - tam je velká kolekce klipartů a jako zdroj lze uvést tuto kolekci. U OO/LO je klipartu minimum, zbytek je sice možné doinstalovat a přidat, ovšem v galerii už není poznat (jednoduše) čí obrázek vlastně používám, což je pro citaci zdroje komplikované.
user avatar kamowski
Odpovědět
Šablony
22. 01. 2014, 15:28:32
dobrý deň
potreboval by som šablónu na tlač poštových poukážok Slovenskej pošty
nemáte niekto náhodou v pc zabudnutú nejakú vhodnú šablónu? :)
ďakujem

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz